Nyugalom, nem kell tanulni oroszul, akármit mond Mark Rutte

2025. január 15. 22:39

Európa ma gyenge, de Oroszország sem lett hirtelen erős, és a megszállt területeket emészteni kell ám évtizedekig.

2025. január 15. 22:39
Demkó Attila
Demkó Attila
Facebook

„Kapok leveleket – látom a kommenteket. 

Két kérdésen gondolkozzanak el.

1. Melyik ország tud többet ártani a Nyugatnak, melyik a hatalmasabb – Ukrajna (és Grúzia) vagy Oroszország? Azaz logikusan gondolkozva vajon érdemes volt-e a teljesen nyíltan megfogalmazott orosz vörös vonalakat átlépni 2008-ban?

2. Ha Oroszország nem mer/tud mozgósítani és 3 éve küzd Ukrajnával, ami egy 30 millió alatti ország, egy tapasztalt, de messze nem jól (sőt rosszul) vezetett (ld. Takács Márk, T. Cooper stb) hadsereggel, akkor vajon rátámadna-e a 450 milliós Európára – akármilyen gyengeségeink is vannak, azért pl. már csak a határon Lengyelország, Finnország nagyon komoly képességekkel rendelkezik. És ott van morál is... 

Szerintem mind a két válasz »nem«.

1. Nem volt racionális az amerikai neokon politika a 2000-res években, ismerem a elméleteket a németek és oroszok szétválasztásáról – értelmetlennek tartom őket. Az USA ugyanis megpróbálhatta volna, hogy Vancouver-től Vlagyivosztokig összefogja az »Európa+« világot, csakhogy volt a neokon hübrisz és zsigeri, hozott oroszgyűlölet (személyesen ismerek pár neokon háttérembert, mindig sütött ez belőlük), többek között ezért nem próbálta meg.

Ezt is ajánljuk a témában

2. Ha esetleg elesne is Ukrajna (teljesen nem fog), Oroszország nem képes gyorsan újragenerálni az elhasznált 40+ éven át halmozott lőszer és hadianyag készletet. Nagyobb az orosz termelés a nyugatinál a legtöbb kategóriában, de ami elveszett, így is évtizedes visszapótolni.

Ettől még fegyverkezni kell az EU-ban – mert évtized visszapótolni, amit a esztelen ideologikus politika miatt kidobtunk, kiszórtunk, szétvágtunk, leépítettünk, és persze amit átadtunk Ukrajnának – ahol kevésbé hatékonyan használták szinte biztosan fel a lehetségesnél, hiszen a kiképzés elég hiányos, ahogy ma már szinte mindenhol megírják. 

Európa ma gyenge, de Oroszország sem lett hirtelen erős, és a megszállt területeket emészteni kell ám évtizedekig.

Szóval nyugalom, nem kell tanulni oroszul, akármit mond Mark Rutte. Nem kell átesni a »biztosan megverjük Oroszországot«-ból az »Oroszország a kapuk előtt«-be, egyik se igaz.”

Fotó: Dursun Aydemir / ANADOLU / Anadolu via AFP

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 11 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
NokiNokedli
2025. január 16. 00:58
Nem is értem, hogy ilyen alacsony színvonalú cikkel miért is futtatják Demkót.
garbolc-2
2025. január 16. 00:57 Szerkesztve
Nem is azzal van a gond, hogy Lengyelországnak félnie kellene. Sokkal inkább egyfajta betyártalálkozás megelőzéséről lehet szó ,ugyanis ahogy Leyen többször is fogalmazta, Magyarország Európa szívében van. Azaz megengedhetetlen ,hogy Oroszország ide egyesüljön orbán börtönpolitikusaival,ami viszont már így benyúlva Európa szívébe komoly kockázati tényező lehet. Pláne ha ehhez hozzáadjuk az osztrák börtönvilágot is.
garbolc-2
2025. január 16. 00:53 Szerkesztve
Magyarországon már évtizedek óta totál népnyúzó politika folyik ,azaz az orosz börtönvilág-politika találkozása ez a Nyugat-Európai vörös polipok tisztára mosódása között. Miféle levegő van az orosz börtönvilágban? Én nem látok benne semmi pozitívumot. de ha van ,akkor ennek teljesen az ellentéte is igaz lehet, tehát nincsen középút. Itt a kontinentális Európában-Kelet-Európában már évszázadok óta lassan minden nagyon képlékeny. Tehát ha valóban van nagyvonalúság ,bőkezűség ,és nemeslelkűség az orosz politikában(amit én kötve hiszek) ,akkor igen is ide fognak jönni ,és szőröstől-bőröstől Moszkvához csatolnak itt mindent, és drasztikusan fellógatnak minden tolvajt-betyárt.
haxima
2025. január 15. 23:57
Akinek egy kutyánál több esze van, és végiggondolja az tudja, hogy teljesen értelmetlen a kérdés is. Tegyük fel, a mocsok orosz nekiáll és mondjuk megtámadja Magyarországot. A Nato meg épp a diverzitással meg transz katonákkal van elfoglalva. Trianon miatt a határok pont úgy vannak meghúzva, hogy nagyjából az ország védhetetlen minden irányból, szóval a Tiszáig egy hét, a Dunáig három hét múlva jutnak el. Még egy hónap, és teljes egészében elfoglalták. ÉS? Innentől mi a nyereségük? A német/francia/kínai ipar szépen egy nap alatt kivonul. Itt van nekik 10 millió potenciális partizán, nulla ipar, éhezés. És ez érvényes bármelyik országra.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!